Historia sebamed®

O sebamed®

sebamed® to niemiecka firma założona w 1967 r. w Boppard.
Reprezentuje jedną z wiodących marek medycznej pielęgnacji skóry z pH 5.5. Wszystkie produkty Sebamed zawierają wysokiej jakości aktywne składniki czyszczące i pielęgnujące skórę, które nie niszczą naturalnego kwaśnego płaszcza skóry. Wysoka jakość kosmetyków Sebamed została potwierdzona ponad 120 badaniami naukowymi i testami.

Czy wiesz że...

W roku 1952, grupa pacjentów w szpitalu cierpiała na atopowe zapalenie skóry. Wprowadzone leczenie, które nie przynosiło efektów, polegało na warstwowej aplikacji tłustych maści. Pacjenci mogli myć skórę tylko wodą, która nie była w stanie dobrze zmyć produktu. W związku z tym skóra tych pacjentów nieprzyjemnie pachniała. Odór w szpitalu był nie do wytrzymania.

Dr med. Heinz Maurer dokonał wielkich zmian, tworząc „mydło bez mydła” czyli kostkę myjącą odpowiadającą fizjologicznemu lekko kwaśnemu pH 5.5, które zapewnia naszej skórze skuteczną barierę ochronną. Pacjenci w szpitalu zaczęli myć swoje ciało kostką myjącą o pH 5.5. Działanie to zaczęło przynosić pozytywne rezultaty w poprawie kondycji i wyglądu skóry pacjentów.

Po dalszych badaniach w 1957 r. rozpoczęto produkcję pierwszego "mydła bez mydła" zwaną dalej bezalkaliczną kostką myjącą.

Tym sposobem w roku 1967 dr Maurer oraz dr Mason założyli Sebamat-Chemie GmbH i zaczeli tworzyć linie dermokosmetyków na bazie pH 5.5 co zostało bardzo dobrze odebrane w świecie dermatologii. Dokonanie dr Maurera było sprowokowane przede wszystkim stwierdzeniem ekspertów: „Ludzie XX wieku myją się nieprawidłowo”.

Działalność Sportowa

Firma sebamed® związana jest także z działalnością sportową. Aktywnie uczestniczy w promowaniu zdrowej pielęgnacji skóry wśród niemieckich piłkarskich drużyn sportowych. Skóra zawodników po treningach potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Zapewniają ją kosmetyki sebamed® z pH 5.5, które chronią poobijaną i podrażnioną skórę piłkarzy oraz pozostawiają ją zdrową i zadbaną.

Od 2004 r. sebamed® jest oficjalnym dostawcą kosmetyków dla klubu Borussia Dortmund, a od 2011 r. drużyna kolarska Erdinger Alkoholfrei korzysta z kosmetyków Sebamed do codziennej pielęgnacji ciała chroniąc swoją skórę przed promieniowaniem UV oraz niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Produkt nr 1 powstał…

jak powstał sebamed historia