Problemy z
włosami

Suche włosy

Gdy skóra głowy cierpi z powodu odwodnienia i suchości, zwykle problem ten dotyczy również włosów. Częste mycie, agresywny i odwadniający szampon, środki do stylizacji, rozjaśnianie, trwała ondulacja, częste i zbyt gorące suszenie włosów, słońce i suche powietrze - wszystko to może odwodnić włosy. Ze względu na porowatą strukturę powierzchni uszkodzone włosy są bardziej podatne na szkodliwe działania wyżej wymienionych czynników. Uszkodzenia włosów przejawiają się w braku blasku, słomiastej strukturze, zwiększonym obciążeniu elektrostatycznym, trudności w rozczesaniu i szorstkiej powierzchni. Z łagodnym szamponem, takim jak Sebamed Szampon codzienny, i przy unikaniu wymienionych powyżej szkodliwych czynników, problem może zostać rozwiązany.

Tłuste, grube lub/i niepodatne włosy

Wzmożona produkcja łoju prze skórę głowy, która może być determinowana genetycznie, pod wpływem zmian hormonalnych, leków lub stresu, prowadzi do powstania tłustego filmu na powierzchni włosów. To sprawia, że włosy są ciężkie i lepkie, a więc fryzura wydaje się pozbawiona objętości. Włosy tłuste mają też większą tendencję do tworzenia łupieżu. Łagodny szampon (Sebamed Szampon codzienny) w połączeniu z odejściem od ciężkich odżywek, fryzur, które pozostawiają włosy mocno przylegające do głowy i kapeluszy oraz czapek to obiecujące rozwiązania problemu. Niestety żaden środek zewnętrzny nie może wpłynąć na produkcję łoju. Należy unikać szamponów o silnym działaniu odtłuszczającym, aby nie podrażniać skóry głowy.

Cienkie włosy

Grubość włosów jest określona genetycznie. Cienkie włosy wykazują niewielką objętość i przylegają do skóry głowy. Niemniej jednak, dzięki kosmetykom i stylizacji można uzyskać większą objętość. Ale te produkty nie powinny też sprawiać, że włosy będą ciężkie lub atakować ich struktury. Cienkie włosy są wrażliwe i podatne na odwodnienie i uszkodzenia struktury, dlatego zawsze należy je myć łagodnym szamponem. Zmiany w korzeniu włosa, które mogą prowadzić do zaburzeń wzrostu włosów, mogą wystąpić z powodu niedożywienia, chorób, leków, wieku, hormonów itp.

Kręgi

Nawet całkowicie proste włosy mogą układać się miejscowo w kręgi co spowodowane jest odchyleniem w ich określonym składzie genetycznym. Dzięki odpowiedniej fryzurze i dobrej stylizacji te kręgi mogą być dobrze wpasowane w fryzurę, a nawet ukryte.

Splątane i połamane włosy

Gdy zewnętrzna warstwa włosów (kutykula) jest uszkadzana przez mechaniczne czynniki, uszkodzenie dotyka znajdującej się pod nią kory. Końcówki włosów i struktura włosów są narażone głównie na wpływy mechaniczne lub środowiskowe. Problem może dotknąć całych włosów. Silny nacisk na strukturę włosów może doprowadzić do całkowitego złamania włosów. Uszkodzona końcówka jest wtedy szczególnie podatna. Odwodnienie, słońce, produkty do stylizacji pozostawione przez noc na włosach, farbowanie, trwała ondulacja, agresywne szampony, zbyt gorące suszenie włosów i prostownice, grzebienie o ostrych krawędziach lub spinki do włosów mogą powodować splątanie włosów. Łagodne szampony o wartości pH 5,5 i ochronne substancje aktywne mogą zwiększyć odporność na uszkodzenia, a tym samym wygładzić uszkodzone włosy. Niestety czasem szkody są tak poważne, że pomóc może tylko nowa fryzura.

Proste i przylegające włosy

Zbyt dużo łoju i / lub substancji do stylizacji może obciążyć włosy, skleić je i nadać im charakterystyczny, mizerny wygląd. Przy tłustych włosach pomocne może być tylko częste mycie z dodatkiem łagodnego szamponu. Szampony o silnym działaniu odtłuszczającym atakują strukturę włosów i mogą podrażnić skórę głowy. Pomimo wszystkich obietnic składanych w reklamach, aktywne środki zawarte w szamponach nie są w stanie skutecznie zmniejszyć produkcji łoju przez skórę głowy. Również lotiony do włosów mają tylko ograniczony efekt i podrażniają skórę głowy zawartością alkoholu. Włosy, które mają tendencję do przylegania do skóry głowy, potrzebują szamponu z niewielką ilością odżywki.