Pielęgnacja skóry - wskazówki

Mycie skóry

Podczas procesu mycia skóra może ulec odwodnieniu, odtłuszczeniu i podrażnieniu. Ale dzięki poprawnej metodzie można tego uniknąć: temperatura wody nigdy nie powinna przekraczać 38° C, a produkty do mycia skóry powinny być używane tylko w niewielkich ilościach. Na przykład w przypadku produktów Sebamed - kropla wielkości ziarna grochu jest wystarczająca dla umycia twarzy i dłoni. Mydła i kostki czyszczące nie zawierające mydła nie powinny być potarte więcej niż 2-3 razy dłońmi, myjką lub gąbką. Produkt czyszczący należy zmyć natychmiast po nałożeniu. Dłuższy czas oddziaływania na skórę jest wymagany tylko w przypadku określonych produktów. Produkt czyszczący musi zostać całkowicie zmyty. Podczas mycia i suszenia skóra nigdy nie powinna być tarta a raczej delikatnie dotykana.

Prysznic

Podczas prysznica skóra jest narażona na większe obciążenia niż podczas procesu zmywania. Dlatego należy brać prysznic tylko raz dziennie – a w przypadku osób z suchą skórą tylko co drugi lub trzeci dzień. Osoby, które muszą wziąć prysznic więcej niż jeden raz dziennie, nie powinny spędzać więcej niż 10 minut pod prysznicem. Idealna temperatura wody powinna być tak niska, jak to tylko możliwe i na pewno nigdy nie przekraczać 38° C. Zmiana temperatury z ciepłej na zimną i z powrotem, stymuluje krążenie krwi i może zapobiegać starzeniu się skóry. Podczas kąpieli należy najpierw zwilżyć skórę. Następnie należy zakręcić wodę i zastosować środek czyszczący. 2-3 ml wystarcza na całe ciało.

Nie ma potrzeby, aby produkt myjący długo spoczywał na skórze. Należy poświęcić dwa razy więcej czasu, aby całkowicie usunąć produkt czyszczący ze skóry. Dotyczy to również olejku pod prysznic. Podczas suszenia nigdy nie trzyj skóry, a raczej delikatnie przykładaj ręcznik.

Kąpiel

Podczas kąpieli skóra jest narażona na agresywne oddziaływania. Normalna skóra może wytrzymać maksymalny czas kąpieli 20 minut na tydzień - sucha skóra jeszcze mniej. Woda nigdy nie powinna przekraczać 35° C. Pianki do kąpieli, sole lub inne suplementy powinny być używane tylko w małych ilościach. Krótki i zimny prysznic pod koniec kąpieli usuwa wszelkie pozostałości produktów czyszczących. Aby osuszyć skórę nigdy nie wolno jej pocierać, raczej delikatnie przykładać ręcznik. Po użyciu olejku do kąpieli skóry nie należy suszyć ręcznikiem, powinna ona wyschnąć na powietrzu. Po kąpieli, z dodatkami lub bez dodatków, skóra musi zostać potraktowana balsamem od stóp do głów.

Właściwa technika podczas stosowania balsamu i kremu

Aby zastosować balsam lub krem skóra musi być sucha. Krople wody utrudniają aplikację kremu i wpływają na zdolność wchłaniania go przez skórę. Co więcej, tylko regularne stosowanie balsamu lub kremu przyniesie długoterminowe efekty.

Twarz

Przyłóż opuszek pełen kremu do jednego policzka. Okrężnymi ruchami wcieraj krem w całą twarz. Rób to bez wywierania nacisku na skórę! Zawsze zachowaj odległość około 1 cm od końca powieki i kątów oka. Krem można wcierać po obu stronach twarzy w tym samym czasie. Trzeba zacząć od czoła i powoli przemieścić się na obie strony twarzy, tutaj jednak stosuje się mniej kremu. Za każdym razem, gdy twarz traktuje się kremem, należy go również zastosować na szyję i dekolt.

Obaszar oczu

Niewielką ilość specjalnego kremu pod oczy nakłada się palcem. W miękkich okrężnych ruchach i bez żadnego nacisku krem delikatnie nakłada się z powiek, na boki, aż do nosa. Jeśli krem został już wchłonięty przez skórę z palca przed zakończeniem ruchu kołowego, należy zastosować dodatkową ilość. Ponieważ kremy do oczu są zazwyczaj drogie, nigdy nie należy rozpoczynać od dużej ilości, która może nie zostać całkowicie wykorzystana.

Ciało

Umieść kroplę produktu pielęgnacyjnego na dłoni, następnie rozprowadź go między dłońmi i wmasuj okrężnymi ruchami w ciało. Zacznij od dolnej części uda po prawej stronie i idź w górę, a następnie powtórz tę procedurę na drugiej nodze. Gdy balsam do ciała zostanie całkowicie wchłonięty, umieść kolejną kroplę na dłoni. Ogólnie obowiązuje zasada: im skóra jest bardziej sucha, a produkt bardziej płynny, tym wyższy poziom wchłaniania skóry. Po nogach rozetrzyj balsam na ramionach, zaczynając od prawej strony. Po ramionach kontynuuj nawilżanie brzucha dużymi okrężnymi ruchami wokół pępka. Następnie masuj pupę i plecy. Na koniec, nawilż piersi, zaczynając od prawej. Jeśli na skórze pozostanie lepka warstwa balsamu, masaż powinien zostać przedłużony.

Ręce

Umieść niewielką ilość kremu na wewnętrznej i zewnętrznej stronie dłoni. Stosując ruchy jak podczas mycia, krem rozprowadza się równomiernie na obu dłoniach i między palcami. Kontynuuj aż do całkowitego wchłonięcia kremu. Jeśli skóra nadal jest sucha, proces można powtórzyć. Jeśli nałożono zbyt dużo kremu, nadmiar kremu można rozprowadzić na przedramionach lub usunąć.